آلو بخارا قرمز کرمان موجب قرمزی دهان سالمندان می شود

آلو به طور گسترده در سرتاسر جهان کشت می شود و بسیاری از انواع آن با طیف وسیعی از خاک ها و شرایط آب و هوایی سازگار هستند. آلو معمولی اروپایی احتمالاً از منطقه اطراف قفقاز و دریای خزر سرچشمه گرفته و حداقل 2000 سال قدمت دارد.

یکی دیگر از گونه های آلو جهان قدیم، احتمالاً منشأ اروپایی یا آسیایی، آلو دامسون است. نوشته های باستانی کشت اولیه آن آلو را با منطقه اطراف دمشق مرتبط می کند. آلوی ژاپنی برای اولین بار هزاران سال پیش در چین اهلی شد اما به طور گسترده در ژاپن توسعه یافت.

از آنجا به سایر نقاط جهان معرفی شد. آلوهای ژاپنی نسبت به بسیاری از انواع اروپایی ماندگاری طولانی تری دارند و بنابراین رایج ترین آلوی تازه فروخته شده تجاری هستند.آلو منبع مهمی از ترکیباتی است.

آلو بخارا قرمز کرمان بر سلامت انسان تأثیر می گذارد و از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند. آلو دارای ترکیبات فعال زیستی فراوانی، اسیدهای سیتریک و مالیک، فیبر ویتامین A، B، C و K آلو در طب هندی به عنوان جزئی از داروهای طبیعی مورد استفاده در موارد لکوره، قاعدگی نامنظم و سقط جنین استفاده می شود.

آلو به پیشگیری از بیماری های قلبی، سرطان ریه و دهان، کاهش قند خون، فشار خون، بیماری آلزایمر، تحلیل عضلانی، بهبود ظرفیت حافظه، تقویت سلامت استخوان ها، تنظیم عملکرد دستگاه گوارش و غیره کمک می کند.

ترکیب آلو در لبنیات و محصولات غذایی مانند ماست، پای، بیسکویت، لاسی، بستنی و غیره، به شکل عصاره، تفاله، پودر یا تکه های خشک مطمئناً کیفیت غذایی و طعم را افزایش می دهد.اکثر آزمایش‌های انسانی از نسخه خشک آلو به جای میوه‌های تازه استفاده می‌کردند.

بنابراین ترجمه به پیام‌های رژیمی مربوط به قرار گرفتن آلو در یک رژیم غذایی سالم محدود می‌شد. شواهد در مورد تأثیر سلامتی آلو به طور گسترده مورد مطالعه قرار نگرفته است و شواهد موجود نیاز به تأیید بیشتری دارند.