تغییرات در روندهای معماری و فن‌آوری‌های جدید

اغلب، مقررات نما عمدتاً بر ایجاد راه‌حل‌های عمومی و استاندارد تمرکز می‌کنند، بدون اینکه توضیح دهند که چگونه الزامات آنها باید برآورده شوند، که منجر به خلأ از دیدگاه فنی-عملی می‌شود.

نظر نویسندگان این است که برای کاهش مشکلات آجر نما سوز ، مقررات ملی باید راه‌حل‌های ساخت و ساز خاصی را با پشتوانه تجربه، گسترش دهند و تمرکز این قوانین را به صورت تجویزی و نه صرفاً مبتنی بر عملکرد بسط دهند.

تغییرات در روندهای معماری و فن‌آوری‌های جدید با استفاده از کاربردهای نوآورانه برای مصالح آجر نسوز منیزیتی ، که منجر به طراحی‌های نما به طور فزاینده‌ای پیچیده شده است .

به مطالعات خاصی برای رسیدگی به مشکلات در حال ظهور آجر سفالی سقفی یزد نیاز دارد. نمونه ای از موضوعی که از تحقیقات خاص بهره می برد، فرآیند انتخاب نمای ساختمان و عناصر آن در مرحله طراحی اولیه است .

از لحاظ تاریخی، تحقیقات در مورد عیوب آجر تزئینی داخل ساختمان در نماها بر روی مواد تشکیل دهنده متمرکز بوده است، بدون توجه به خود فرآیند اجرا.

با این وجود، مطالعات موردی اخیر برخی از مشکلات نماها را با تشریح اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی برای مرحله ساخت و ساز با توجه به موقعیت جغرافیایی آنها تحلیل کرده است.

این مورد مطالعه ای در برزیل برای نماهای با پوشش های سرامیکی ، و مطالعات در عمان و ترکیه  برای دیوارهای پرده است.

 • منابع:
  1. Construction flaws in facing brick facades and the risk of associated litigation
 • تبلیغات: 
  1. دانشمندی که توانست با این روش بیماری ایدز را درمان کند!
  2. آیا می دانستید اسانس رازیانه کشنده س!!!
  3. تبلیغات تلویزیونی باعث جهانی شدن نوعی کرم خاکی شد
  4. سقوط تریلی حامل سرامیک در اردبیل!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.