فلفل دلمه ای تلخ پیرمردی را نابینا کرد

فلفل دلمه ای سرشار از ویتامین ها و سایر مواد مفید هستند، بنابراین مصرف آن در یک رژیم غذایی درمانی و سالم توصیه می شود. برای حداکثر اثر، باید فقط به صورت خام استفاده شود، زیرا تا 70٪ از مواد مفید در طول عملیات حرارتی از بین می رود.

فلفل دلمه ای تلخ سلامت چشم را بهبود می بخشد، از نئوپلاسم های بدخیم جلوگیری می کند، از کم خونی جلوگیری می کند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و برای کاهش وزن مفید است. فلفل خواب را عادی می کند، خلق و خو را بهبود می بخشد و حافظه را تقویت می کند.

دیواره رگ های خونی را کاملا تقویت می کند، خون را رقیق می کند و فشار خون را تثبیت می کند. به صورت یک عامل خارجی به آرتریت و نورالژی کمک می کند و برای سیاتیک نیز موثر است. ظاهر و حالت ناخن و مو را بهبود می بخشد، از طاسی جلوگیری می کند و پوست را انعطاف پذیرتر می کند.

به دلیل محتوای بالای عناصر کمیاب مهم، در دوران بارداری بسیار مفید است. برای انجام این کار، میوه های شسته و خشک شده را به صورت نوار برش داده و در فریزر منجمد می کنند. از زمان های قدیم، فلفل را به صورت پودر برداشت می کردند.

میوه های خشک شده قبلی را به صورت پودر در می آوردند و به این شکل ذخیره می کردند و در ظروف استفاده می کردند. همچنین کودکان زیر 3 سال، زنان باردار و شیرده باید احتیاط کنند. فلفل بلغاری حاوی ویتامین های گروه B، ویتامین های A، C بیشترین مقدار در میان فلفل ها، E، PP و K است.

سالم ترین فلفل ها فلفل هایی هستند که در فصل رسیده هستند. می توان آن را برای زمستان با انجماد در کیسه نگهداری کرد. در نظر داشته باشید که انجماد مکرر مواد مفید را از بین می برد، بنابراین بهتر است آن را به صورت قسمتی منجمد کنید.

همچنین می توانید یک جای خالی درست کنید که برای سوپ یا غذاهای اصلی مفید است. فلفل ها را باید به صورت مکعبی یا نواری برش دهید، همانطور که دوست دارید، و در یک شیشه در لایه ها قرار دهید قبل از استفاده، فلفل را می توان شستشو داد یا به سادگی به ظرف نمک اضافه نکنید.