مردی با آجر فشاری سوراخ دار استخر رو باز ساخت

آجر فشاری سوراخ دار یکی از قدیمی ترین، اثبات شده و قابل اعتمادترین مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز است. استفاده از آن در دوران باستان، در ساخت قلعه های دفاعی و ساختمان های مسکونی انجام می شد.

اما امروزه یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی برای ساختن خانه شماست. عملکرد عالی دارد، قوی و بادوام است، همه کاره برای شش دلیل برای ساختن خانه با آجر اغلب می توانید این نظر را بشنوید که آجر ساختمانی (نام دیگر آجر معمولی است) یکی از بهترین مصالح ساختمانی است.

همان‌طور که رویه قرن‌ها نشان داده است، این واقعاً صادق است. اگر مجموع خواص منحصر به فرد آن را در نظر بگیریم، در میان تنوع عظیمی از محصولات ساختمانی مشابه، تقریباً چیزی مطابق با آن وجود ندارد.

آجر قدیمی ترین مصالح ساختمانی ساخت بشر است. اکنون نمی توان دقیقاً مشخص کرد که چه زمانی یک فرد شروع به استفاده از آجر به عنوان مصالح ساختمانی کرده است. کاوش های باستان شناسی نشان می دهد که قبلاً 10000 سال پیش از آجر به طور فعال در ساخت خانه ها و قلعه ها استفاده می شد.

البته موادی که از آن ساخته شد، اندازه و شکل آن با توسعه فناوری های تولید آجر تغییر کرد. سامان نوعی آجر باستانی است که از خاک رس با افزودن کاه و کود گاو یا اسب ساخته می شد.
در حال حاضر فن آوری های مدرن تولید آجر امکان ساخت آجر از مواد مختلف را فراهم می کند.

بسته به هدف استفاده، شرایط آب و هوایی و بودجه، می توانید مناسب ترین نوع آجر را برای ساخت خانه خود انتخاب کنید. آجر سرامیکی رایج ترین در جهان است. مصالح بنایی ساخته شده از خاک رس. دو نوع اصلی: معمولی: برای سنگ تراشی و روکش به عنوان روکش نمای ساختمان استفاده می شود.

گلدهی روی آجر از نظر بیرونی، گل شکوفه روی آجر یک پوشش سفید است. شکل آنها متفاوت است. این می تواند لکه ها یا لکه ها و حتی پوسته ها باشد. همانطور که از نام آن پیداست، این تشکیلات چیزی جز نمک نیستند.